95:0, 91:1. V Africe vyšetřují podezřelé výsledky druholigových zápasů

Oba celky musely vyhrát, byly totiž přímými konkurenty v boji o postup. A při rovnosti bodů potřebovaly Gulf FC i Kahula Rangers zvítězit co nejvyšším rozdílem, protože druhým kritériem bylo celkové skóre.

Gulf vyhrál doma nad Koquilou 91:1. Kahula zdolala tým Lumbenbu United dokonce 95:0, a to navíc na jeho hřišti. Aby toho nebylo dost, o poločase bylo skóre jen 7:1, resp. 2:0.

Žádný div, že pozoruhodné výsledky ponechali bez povšimnutí fotbaloví šéfové v západoafrické zemi. Vedení asociace (SLFA) v prohlášení uvedlo, že zahájilo vyšetřování podezřelých zápasů.

„V souladu s předpisy FIFA (Mezinárodní fotbalová federace) a CAF (Africká fotbalová federace) proti manipulaci zápasů a podobným praktikám razí SLFA nulovou toleranci. Ujišťujeme veřejnost, že záležitost bude důkladně prošetřena a každý, kdo bude shledán vinným, bude čelit právním následkům v plné míře,“ uvedla SLFA.

„Takové jednání nemůžeme nechat bez potrestání. Odpovědní budou muset předstoupit před protikorupční komisi a budou se zodpovídat ze svých činů,“ citoval prezidenta SLFA Thomase Daddyho Brimu server Africanews.

K podobné situaci došlo v roce 2013 ve druhé nigerijské lize. Rovněž týmy Plateau United a Police Machine potřebovaly kvůli postupu vyhrát co nejvyšším rozdílem. Plateau porazilo 79:0 Akurbu, fotbalisté Police Machine nastříleli 67 gólů Babayaru. Z postupu se nakonec neradovalo ani jedno mužstvo a hráči všech čtyř klubů dostali doživotní zákaz činnosti.

Za dosud nejvyšší vítězství ve fotbale je považována výhra 149:0, kterou v madagaskarské lize dosáhl celek AS Adema rovněž kuriózním způsobem. Všechny góly si totiž soupeř SO l’Emyrne nastřílel sám na protest proti rozhodčím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.