Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem si v Gstaadu zahrají o titul

Letos české jedničky postoupily na světovém okruhu do finále už potřetí, v Itapemě i v Ostravě braly stříbro.

V prvním setu se Češi díky několika Perušičovým obranným zákrokům brzy dostali do vedení a nakonec vyhráli o devět bodů. Druhá sada, kterou Brazilci zahájili dvěma esy a blokem, měla zcela opačný průběh. Turnajové čtyřky nedokázaly eliminovat brazilské útoky a bylo vyrovnáno.

Tie-break měli Češi od začátku pevně pod kontrolou a i díky několika technickým chybám Brazilcům jej získali suverénním způsobem.

Na švýcarském písku přidali Perušič se Schweinerem pátou výhru. Po hladkém prvenství ve skupině odvrátili v osmifinále proti Rakušanům Robinu Seidlovi a Philippu Wallerovi pět mečbolů a zvítězili 21:14, 16:21 a 18:16. Ve čtvrtfinále zdolali další Rakušany Juliana Hörla a Alexandera Horsta dvakrát 21:19.

O zlato se Češi utkají s vítězi druhého semifinále mezi chilskými bratranci Marcem a Estebanem Grimaltovými, jež ve skupině porazili, a Nizozemci Christiaanem Varenhorstem a Stevenem van de Veldem.

Ze hry jsou olympijští vítězové a úřadující mistři světa Anders Mol a Christan Sörum. Norské hvězdy vyřadil před osmifinálovým zápasem Sörumův pozitivní test na koronavirus.

Postupem do finále si Perušič se Schweinerem spravili chuť po nevydařeném mistrovství světa v Římě, kde po těsné prohře v 1. kole play off s Brazilci Renatem a Vitorem Felipem obsadili dělené 17. místo. Z titulu se na elitním okruhu radovali dvakrát, po loňském premiérovém triumfu v Dauhá ovládli i turnaj nižší kategorie v Praze.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Gstaadu (Švýcarsko):

Muži:

Semifinále: Perušič, Schweiner (4-ČR) – Saymon, Bruno Schmidt (19-Braz.) 2:1 (12, -14, 5).

19:00 finále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.