Bublik během jedné hry podal šestkrát spodem. To by mi neprošlo, smál se Kyrgios

Bublik se k podání spodem uchýlil v pátečním zápase s Francisem Tiafoem, se kterým ve čtvrtém setu prohrával 0:3 na gemy a potřeboval rozjetého amerického tenistu vyvést z rytmu. 

A tak během svého servisu hned šestkrát místo obvyklého drtivého servisu z nadhozu podával spodem. Čtyřikrát se přitom netrefil do kurtu a jen jednou přitom získal bod, účel to ale splnilo.

Gem nakonec Bublik získal a v následující hře na něj navázal brejkem. Jeho návrat do zápasu ale netrval dlouho. Tiafoe se brzy poté vzpamatoval a čtvrtý set dotáhl k vítězství, čímž potvrdil svůj postup do osmifinále. 

Kazachův kousek ale pochopitelně neušel ani tenisovým fanouškům, kteří podání spodem buďto naprosto zavrhují, nebo naopak vychvalují jako zajímavou taktiku. 

Do druhé skupiny se přitom zařadil australský bouřlivák Nick Kyrgios, který si občas podobný servis sám střihne. Jak ale upozornil na sociálních sítích, jemu by to asi prošlo mnohem hůře než Bublikovi. 

„Paráda, tohle je něco mimořádného. Akorát kdybych to udělal já, tak mě obviní z vypuštění zápasu a dostanu pokutu 15 000 liber,“ smál se Kyrgios na Twitteru. 

Na sestřih šesti Bublikových podání spodem se podívejte zde: 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.