České skvosty, které ještě neobjevily davy turistů. Slovy klasika: tohle vás dojme

Letní dovolenou letos plánuje strávit v Česku až 68 procent Čechů, ukazuje průzkum státní agentury CzechTourism. Je to o osm procent méně než loni. Hlavním důvodem změny je nedostatek financí, nebo zájem vyjet raději do zahraničí. Nejčastěji se lidé chystají do Jihočeského a Jihomoravského kraje.

 Předpokládáme, že domácí turisté budou stejně jako v dubnu i letos v létě opět hlavním tahounem domácího cestovního ruchu. A očekáváme, že podíl zahraničních hostů ještě mírně poroste. Data nám totiž ukazují, že své cesty k nám, na rozdíl od Čechů, cizinci plánují na poslední chvíli,“ uvedl marketingový ředitel hotelového systému PRÉVIO David Laryš. Z jejich dat vyplývá, že Češi na začátku června tvořili 70 % všech domácích rezervací na letošní léto. Pro představu – v roce 2019 byl podíl zahraničních hostů na rezervacích kolem 35 procent.

Agentura CzechTourism společně s českými kraji dala dohromady 42 tipů na dosud neobjevené skvosty Česka pro letošní rok. „Jsou to jedinečné turistické destinace – hrady, zámky, kláštery či muzea – v různých koutech českých a moravských regionů, které by rády přitáhly větší pozornost, než jaké se jim dostávalo doposud,“ uvedli zástupci CzechTourismu.

Všechny tipy najdete na webu Kudyznudy, my jsme pro vás vybrali některé z nich. Při pohledu na ně možná mnoha čtenářům vyvstane na mysli věta Rudolfa Hrušínského ve Vesničce střediskové: Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle, to tě dojme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.