Chce odplatu za všechna příkoří, tuší Wilander o Djokovičovi. Srb zase nahání strach

Jeho případ zkraje roku rozdělil tenisový svět na dva tábory. Zatímco jedni nechápali, proč australské úřady nejlepšímu hráči světa brání ve startu a zpochybňují Srbovu výjimku z očkování, ti druzí mu jeho stažení z grandslamu přáli pro jeho zatvrzelý postoj v boji proti koronaviru.

Djokovičova absence na velkých turnajích navíc dala šanci ke zrodu jiných velkých příběhů. Ať už to byl zisk jednadvacátého grandslamu Rafaela Nadala, zrod nové jedničky Daniila Medveděva nebo zažehnutí náctileté komety Carlose Alcaraze. 

Čtyřiatřicetiletý srbský tenista tak první čtvrtinou roku proklopýtal. Do poloviny dubna měl na kontě sotva dvě výhry. „Připadal jsem si jako zarezlý. Jsem typ hráče, který potřebuje aspoň tři až čtyři týdny, aby se do toho dostal,“ přiznal s odstupem.

A taky že ano. Na antuce postupně našel ztracenou sílu. Finále v Bělehradu, semifinále v Madridu a o víkendu v boji o římský titul zametl se Stefanosem Tsitsipasem, nadělil mu dokonce kanára.

„V minulosti vždycky, když jsem byl na dně, právě tady v Římě jsem se dokázal dostat do formy. A teď se historie opakuje, zase se cítím perfektně a můžu se považovat za jednoho z favoritů French Open,“ nechal se slyšet Djokovič.

Jeho řecký soupeř si ve finále všiml, že Srb je zpátky v tenisovém transu, kdy je mu jedno, kdo je na druhé straně sítě. 

„Při tom kanáru hrál úžasně, já se prostě snažil jen zůstat v zápase. Novak je velký šampion, je jako auto formule 1, soustředí se na to, aby každý detail seděl a blížil se dokonalosti,“ chválil Tsitsipas soupeře.

A že by se Djokovičovi obhajoba loňského antukového titulu v Paříži mohla povést si myslí i experti.

„Vedle toho, že přijede z Říma plný sebevědomí je také extrémně namotivovaný. Chce odplatu za všechna ta příkoří, která se mu v posledních měsících stala,“ tvrdí komentátor Eurosportu a bývalý tenista Mats Wilander. 

Vzhledem k tomu, že tradičního antukového hegemona Nadala momentálně trápí bolest nohy a dělá všechno, aby v oblíbeném areálu vůbec startoval, bude dalším hlavním favoritem mladíček Alcaraz, který Djokoviče porazil před pár týdny v Madridu.

„Bylo to těsné, zasloužil si vyhrát, ale nakonec rozhodl jeden bod. Uvidíme v Paříži, bude strašně záležet i na losu. Grandslam je vždycky specifická záležitost,“ uvedl Djokovič v Římě.

Jako by předvídal, co čtvrteční losování provede s pavoukem. I když je španělský mladík rozjetý a vyhrál letos už 28 zápasů, pořád mu patří teprve šestá příčka v žebříčku. Proti podobně napumpované světové jedničce tak může v Paříži nastoupit už v semifinále. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.