Čínská influencerka prodala úspěšnou firmu a cestuje s adoptivním otcem v obytňáku

Psal se rok 1997, když Shuangqi Zhang našel Baige odloženou u silnice. Tehdy jí byly jen čtyři měsíce, a protože padesátiletý muž neměl ženu ani děti, rozhodl se ji adoptovat. Žili však v chudobě, protože se živil sbíráním odpadků v ulicích a vydělával jen dva jüany (sedm korun) denně, píše deník South China Morning Post.

S těžkou finanční situací se otec a dcera Zhangovi museli vyrovnávat ještě dlouhé roky. „Táta sbíral a prodával většinou bezcenné plastové lahve nebo lepenkové krabice, abych mohla chodit do školy,“ přiblížila Baige. Hranice domovské provincie Baige poprvé překročila, až když ve svých sedmi letech onemocněla a musela na vyšetření k lékaři v Pekingu.

Právě tento dětský zážitek ji později inspiroval k tomu, aby adoptivního rodiče vzala na cesty. Že je adoptovaná, zjistila až před pár lety, když začala svůj život sdílet na sociálních sítích a někteří sledující se divili, že svému otci není vůbec podobná. Zatímco Baige měří 170 centimetrů, Shuangqi je o hlavu menší a má jen 148 centimetrů.

Před sedmi lety se mladé Číňance podařilo rodinu vytáhnout z chudoby, když se stala populární influencerkou a rozjela úspěšný internetový obchod. Vlastní podnik se však loni rozhodla prodat a za utržené peníze koupit obytný vůz, ve kterém s otcem už rok obráží celou Čínu. Se všemi zážitky se svěřuje na TikToku, kde se její příběh stal virálním hitem.

Mohlo by vás zajímat: Karavany a obytňáky? Fenomén, je vyprodáno na roky, říká Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.