Coufal „divným“ slovem zneklidnil fanoušky. Moyes zuří, Souček v Brightonu trpěl

Hammers prožili další sezonu, ve které naháněli nejlepší týmy Anglie, přesto na letní odpočinek neodcházejí v nejlepším rozpoložení. V Brightonu v nedělním závěrečném kole prohráli 1:3, přestože po poločase vedli a nevyužili tak paralelního zaváhání Manchesteru United na stadionu Crystal Palace. 

V příštím ročníku si tak zahrají jen Konferenční ligu. 

David Moyes byl po utkání hodně naštvaný a při hodnocení svých svěřenců si nebral žádné servítky.

„Promarnili jsme obrovskou šanci, z našeho výkonu jsem hodně zklamaný. Neukázali jsme žádnou touhu, žádnou odolnost, tvrdost. Nehráli jsme jako West Ham,“ rozčiloval se skotský manažer.

Prohlásil také, že podobné výkony by v příští sezoně mohly vést k boji o záchranu v nejvyšší soutěži.

„O únavě mluvit nechci, nebudu dávat hráčům prostor na výmluvy. Vědí, že nejsem šťastný. Chci, aby si užili prázdniny, ale zároveň musí pochopit, že odehrát dobře 37 zápasů z 38 prostě není dost,“ demonstroval svou náročnost Moyes.

Mezi fanoušky se ihned rozjely spekulace o tom, kdo trenéra naštval nejvíce a kdo se případně může obávat letního odchodu. Na sociálních sítích pak příznivce vystrašil Vladimír Coufal.

„Poslední zápas sezony, z výsledku nejsem šťastný, je před námi spousta práce. Doufejme, že se uvidíme příští sezonu,“ vzkázal devětadvacetiletý český obránce. Příznivci se chytili právě anglického slůvka „hopefully“, tedy „doufejme“. 

Spousta z nich reagovala překvapeně. Připadalo jim, že Coufal naznačuje možný odchod z východního Londýna. 

„Prosím, neříkej, že odcházíš, pořád tě potřebujeme,“ napsal jeden z fanoušků. „Žádné doufejme, nikam nejdeš,“ přidal se další z mnoha.

Server Hammers News navázal článkem, jehož titulek zněl: „Tweet Vladimíra Coufala může naznačovat, že před sekerou Davida Moyese není nikdo v bezpečí.“

„Hopefully se jeví jako opravdu podivné slovo,“ zamýšlel se autor. 

„Možná je to úplně nevinné, ale upřímně věříme, že dal Moyes hráčům po zápase pořádný fén. Možná jim všem řekl, že nikdo z nich nemá ve West Hamu garantovanou budoucnost, vyjma Declana Rice a Jarroda Bowena,“ dodal.

Coufal přitom v nedělním duelu patřil podle ohlasů k těm lepším hráčům Irons.

V bodování klubového blogu Claret and Hugh dokonce obdržel nadprůměrnou známku 7 z 10. Lépe byl hodnocený pouze kapitán Rice.

„Coufal po většinu zápasu dobře bránil a zastavil nejlepšího hráče sezony Brightonu Marca Cucurellu,“ zněla chvála na hráče s číslem 5 na zádech.

Tomáš Souček dopadl hůře. Dostal podprůměrnou čtyřku, stejně jako brankář Lukasz Fabianski a střídající útočník Andrej Jarmolenko.

„Snad poprvé vypadal, že není schopný běhat v tempu tam a zpátky. V sezoně odehrál 54 zápasů, a teď kvůli výborné záložní řadě Brightonu pořádně trpěl,“ psalo se v hodnocení.

Zatímco Moyes po zápase působil hodně negativně, hráči West Hamu přes nevýrazný konec vyzdvihovali to dobré, co se jim v sezoně podařilo. Kromě sedmého místa v lize se dokázali probojovat do semifinále Evropské ligy.

„Byla to hodně těžká sezona, ale musíme si z ní vzít pozitiva. Teď jsme zklamaní, ale až se ohlédneme, budeme muset uznat, že byla skvělá,“ prohlásil útočník Michail Antonio, druhý nejproduktivnější hráč týmu. V Premier League nastřílel deset gólů, na osm přihrál. Jarrod Bowen zaznamenal ještě lepší bilanci 12 branek a deseti asistencí.

Vladimír Coufal si připsal čtyři gólové přihrávky, Tomáš Souček dal pět gólů a na jeden přihrál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.