Dánsko přetlačilo Itálii 2:1 a má na mistrovství už druhou výhru

Dánové o úvodní kanonádě proti Kazachstánu (9:1) a následné vysoké prohře se Švýcarskem (0:6) splnili proti Italům po boji roli favorita. Soupeř ale dlouho odolával. Italové, kteří si připsali porážky se Švýcary (2:5) i s Kanadou (1:6), odolali při Petanově trestu a v 15. minutě za ně nebezpečně pálil z kruhu Insam.

V čase 15:54 právě při Insamově trestu už ale Seveřané otevřeli skóre. Přes stínícího Bau Hansena se trefil z levého kruhu Nikolaj Ehlers.

Zvýšit mohl opět útočník Winnipegu po 32 sekundách druhé části, ale v šanci jej fauloval brankář Bernard. V oslabení navíc vyhodil puk do hlediště Petan a Dánové měli na 27 sekund i přesilovku pěti proti třem, ale Italové se ubránili.

Dánové před polovinou utkání nevyužili ani další početní výhodu při Frigově pobytu na trestné lavici. Ve 32. minutě po zadovce Nikolaje Ehlerse zpoza branky minul odkrytou branku Blichfeld.

Po Stormově faulu nevyužili Italové svou první přesilovku v utkání, ale přesně minutu před koncem druhé části už po 36 sekundách Poulsenova vyloučení vyrovnali. Hannoun vrátil puk mezi kruhy Petanovi, který sebral Dahmovi čisté konto.

Po 106 sekundách závěrečného dějství opět vedli Dánové. Meyer přihrál zpoza branky Bau Hansenovi, jenž zblízka překonal Bernarda. V 55. minutě mohl vyrovnat DiPerna, který z pravého kruhu trefil protější tyč. Nepovedlo se to ani při Meyerově vyloučení. V závěru ulehčilo Dánsku bránění těsného náskoku také Frankův trest.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Helsinky):

Itálie – Dánsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Petan (Hannoun, Miglioranzi) – 16. Ehlers (Blichfeld, Bau Hansen), 42. Bau Hansen (Meyer). Rozhodčí: Dehaen (Fr.), Šír (ČR) – Seewald (Rak.), Špůr (ČR). Vyloučení: 6:3. Vyuižití: 1:1. Diváci: 2557.

Itálie: Bernard – Miglioranzi, Pietroniro, Spornberger, Di Perna, Glira, Gios, Casetti – Frank, Mantenuto, Petan – Mantinger – Sanna, S. Kostner, Frigo – McNally, Hannoun, Deluca – Insam, D. Kostner, Traversa – Magnabosco. Trenér: Greg Ireland.

Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Kristensen, Larsen, N. Jensen, M. Jensen – N. Ehlers, F. Nielsen, Blichfeld – Scheel, Regin, Storm – P. Bjorkstrand, Bau Hansen, Meyer – Aagaard, Jakobsen, Poulsen – Asperup. Trenér: Heinz Ehlers.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.