Dánsko se drží ve hře o postup ze skupiny, Švédsko podlehlo USA v prodloužení

Francouzi do utkání dobře vstoupili, byli aktivní, šance ale proměnit nedokázali. Dahma v dánské brance nepřekonal Texier ani Kevin Bozon. I díky tomu se do vedení dostal soupeř, poté co v 17. minutě zakončil přesně rychlý protiútok a přečíslení Regin.

Na začátku druhé třetiny mohl vyrovnat aktivní Texier , ani tentokrát ale recept na Dahma nenašel. Ve 25. minutě byl vyloučen Thiry a Dánové první přesilovou hru za 47 sekund využili. Brankáře Buysseho překonal Blichfeld.

Dvougólové vedení mohli Seveřané navýšit v dalších početních výhodách, neprosadili se ale ani ve 22 sekund dlouhé hře pět na tři. Poté si dvě přesilovky zahráli i Francouzi v sestavě s dvojicí útočníků Claireauxem a Perretem, kteří v této sezoně působili v české extralize. Vyloučení Ehlerse a Regina ale využít nedokázali.

Dánové zodpovědnou hrou bez chyb dvougólový náskok jistě drželi a nakonec při power play soupeře přidali třetí branku.

Mistrovství světa v hokeji ve Finsku:

Skupina A (Helsinky):

Dánsko – Francie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Regin (Storm, M. Lauridsen), 26. Blichfeld (M. Lauridsen, Ehlers), 59. Jakobsen (Storm). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Rekucki (USA) – Beresford (Brit.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3007.

Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, J. Jensen Aabo, Kristensen, Larsen, N. Jensen, M. Jensen – N. Ehlers, F. Nielsen, Bau Hansen – Scheel, Regin, Storm – Blichfeld, P. Bjorkstrand, Aagaard – Asperup, Jakobsen, Poulsen. Trenér: Heinz Ehlers.

Francie: Buysse – Gallet, Auvitu, Llorca, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Bault – Fleury, S. Treille, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Rech, Texier, Boudon – K. Bozon, Ritz, Leclerc – Fabre. Trenér: Philippe Bozon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.