Děsivé, kolik má síly. Bude jako Djokovič, ale lepší, věští Navrátilová o Alcarazovi

Sezona 2022 sotva vstoupila do pátého měsíce a v kalendáři se blíží teprve druhý tenisový grandslam, přesto je o „objev roku“ zjevně postaráno.

Španělský teenager nejprve ukázal, že to umí na americkém betonu, když ovládl podnik v Miami. Pak k tomu přidal triumfy v Barceloně a v Madridu, kde si jako první člověk ve vesmíru dokázal na jediném antukovém podniku poradit se současnou jedničkou Novakem Djokovičem i s králem oranžové drti Rafaelem Nadalem.

„Tyhle pány ještě s Rogerem Federerem obdivuju. Pořád se dokázali zlepšovat, nikdy se nezastavili, vždycky se vrátili silnější. Proto jsou tak hluboko zapsaní v historii a přesně tohle chci předvádět,“ přeje si Španěl po nedělním triumfu na domácí půdě.

Jeho letošní bilance je opravdu úctyhodná. Vyhrál 28 zápasů a prohrál jen tři. Všichni jeho soupeři z minulého týdne se shodují, že v tuhle chvíli nepobíhá po světových kurtech lepší tenista než tenhle černovlasý svalovec.

„Není to jen o tom, že má dobrý forhend, ale o celé hře. Skvělý má také bekhend, dobře se hýbe, a i když náhodou není u míče včas, stejně dokáže zahrát vítězný balón,“ rozplývala se také rodačka z Řevnic Martina Navrátilová v rozhovoru pro španělský deník Heraldo. 

Mnozí experti v něm vzhledem k jeho svalům a tenisové agresivitě vidí nového Nadala. Navrátilová ho přirovnává k jiném šampionovi.

„Takový druhý Djokovič, ale ještě lepší a silnější. Má tolik síly, že jsem to snad ještě u někoho jiného neviděla, je to až děsivé,“ uvedla osmnáctinásobná grandslamová šampionka. 

Podle ní je za jeho neustálým progresem i skvělý koučink někdejšího šampiona Roland Garros Juana Carlose Ferrera. A také skromnost a pokora, které se ho navzdory neustálým superlativům drží.

„Nemyslím si, že jsem nejlepší tenista současnosti. Světovou jedničkou je Novak Djokovič, teď jsem šestý na světě a mám před sebou dalších pět chlapů,“ prohlásil sám Alcaraz.

Navzdory tomu je ale jasné, že bude hlavním aspirantem na zisk grandslamové trofeje před pařížskými fanoušky. French Open startuje už 22. května.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.