Divočina na Tour: drsné pády i zmatek na silnici. Nelezte do trati, prosí závodník

Podle prohlášení stáje TotalEnergies si pětatřicetiletý Daniel Oss zlomil krční obratel. Stalo se tak po nárazu do fanouška u silnice při jízdě na jednom z úseků s dlažebními kostkami.

Přes italského jezdce poté spadl osmadvacetiletý Michael Gogl a rovněž musel ze závodu odstoupit. Člen týmu Alpecin-Deceuninck si zlomil klíční kost i pánev a už má za sebou operaci.

Už v prvních třech etapách v Dánsku se Tour těšila obrovskému zájmu fanoušků a sami jezdci si zároveň pochvalovali jejich ukázněné chování. Nyní je však každoroční téma „Staré dámy“ zpátky.

„Lidi, prosím, nelezte do trati,“ napsal po páté etapě na Twitter zkušený německý cyklista Simon Geschke ze stáje Cofidis.

Na sociálních sítích se však objevily i komentáře označující za viníka zmiňované nehody právě Osse, který prý do diváka najel. Protistrana tvrdí, že skupina fanoušků byla v té chvíli až příliš blízko silnice. Na „kočičích hlavách“ navíc závodníci často volí stopu zcela po kraji cesty.

Avšak kolize Itala a Rakušana s fanouškem nebyla zdaleka jediným problémem cyklistů ve středeční etapě.

Primož Roglič se zapletl do pádu přes balík slámy, který zřejmě vítr odfoukl z kraje kruhového objezdu přímo na silnici. Jeden z hlavních favoritů závodu si pak sám nahazoval vykloubené rameno a v celkové klasifikaci ztrácí na první místo už více než dvě a půl minuty.

Kvůli pádu na stejném místě odstoupil z Tour australský cyklista Jack Haig, lídr týmu Bahrajn Victorious.

A na zemi se ocitl i držitel žlutého trikotu lídra Wout van Aert, parťák Rogliče ze stáje Jumbo-Visma. Belgičan spadl zhruba 100 km před cílem, ale na kolo znovu nasedl. Při stíhací jízdě pak málem naboural do auta, nakonec však do cíle dojel a uhájil celkové vedení.

Podívejte se, jak Van Aert v 5. etapě spadl, málem naboural do auta a nakonec uhájil žlutý trikot:

Své velké středeční zmatky podtrhl tým Jumbo-Visma 36 kilometrů před cílem. Jonas Vingegaard, druhý muž loňské Tour, potřeboval rychle změnit kolo a pomohl mu kolega Nathan Van Hooydonck.

Jenže bicykl o hlavu většího Belgičana dánskému jezdci neseděl, a tak přispěchal na pomoc další parťák Steven Kruijswijk. Jen co Vingegaard podruhé nasedl na cizí kolo, objevilo se za jezdci týmové auto s připravenými stroji na střeše.

Cyklisté Jumba nejenže ztratili dost času, ještě byli svým zmatečným pobíháním po silnici relativně nebezpeční pro větší skupinku za sebou. Tato komická situace už se naštěstí obešla bez pádů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.