Dostaňte mě z ruské basy. Hvězdná Američanka napsala emotivní dopis prezidentovi

Dvojnásobná olympijská vítězka, mistryně světa a šampionka zámořské ligy WNBA i Euroligy v dresu Jekatěrinburgu je v Rusku obviněná z pašování drog. Hrozí jí až deset let vězení.

Jednatřicetiletá Grinerová byla zatčena v únoru na moskevském letišti Šeremetěvo poté, co byly v jejím zavazadle při kontrole objeveny náplně do elektronické cigarety s hašišovým olejem.

Od té doby je ve vazbě, soud začal minulý týden v pátek .

Dopis zaslali její právní zástupci do Bílého domu v pondělí v Den nezávislosti. „Jak tady sedím v ruském vězení, jen se svými myšlenkami a bez ochrany rodiny, přátel, olympijského dresu, obávám se, že tady můžu zůstat navždy,“ uvedla Grinerová v dopise, jehož úryvky její právníci zveřejnili.

Pivotka, která ve WNBA zářila v barvách Phoenixu Mercury, byla zadržena týden před vpádem ruských vojsk na Ukrajinu. Na ten USA reagovaly zavedením sankcí proti Rusku, které zase Spojené státy kritizuje za dodávání zbraní na Ukrajinu.

Americké ministerstvo zahraničí tvrdí, že byla zadržena neoprávněně. Osobně se nyní obrátila na Bidena.

„Čtvrtého července vždycky s rodinou vzdáváme čest všem, kteří bojovali za svobodu, včetně mého otce, který je válečným veteránem z Vietnamu. Bolí to, když si pomyslím, jak tento den obvykle slavíme, protože svoboda pro mě letos znamená úplně něco jiného,“ dodala s tím, že před dvěma lety při prezidentských volbách pro Bidena hlasovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.