Hanba na sto let, stydí se Slováci. Redaktorka urazila asistentku německého trenéra

Tampere (od našeho zpravodaje) – Devětadvacetiletá Kanaďanka Jessica Campbellová je na poli mužského mistrovství světa v hokeji průkopnicí trenérek.

V německém týmu, který vede finský hlavní kouč Toni Söderholm, má na starosti bruslení, individuální dovednosti hráčů a částečně také nácvik přesilových her.

Coby první žena na takové pozici poutá v helsinské skupině A značnou pozornost, přesto ji ve středu po tréninku zaskočila otázka mimo hokej.

„Jaké to je, být krásnou ženou v týmu plném hezkých mužů? Možná máte k některým blíže než k ostatním,“ nadhodila podle finského serveru yle.fi redaktorka slovenské veřejnoprávní televize RTVS Barbora Žiačiková.

„Omlouvám se, ale asi nerozumím, na co se ptáte,“ reagovala Campbellová. Po zopakování dotazu přece jen odpověděla.

„Je to moje práce, moje profese. Hráči dělají zase svou práci, mají své povinnosti. Mám s hokejisty profesionální vztah, o nic jiného nejde,“ poznamenala trenérka, načež informovala mediálního manažera německého týmu, že se jí podobné otázky vůbec nelíbí.

Finský server označil situaci za krajně nevhodnou, slovenská Pravda.sk komentovala celou věc titulkem „Hanba na sto let, novinářka RTVS urazila německou trenérku“. Na sociálních sítích následovaly další příspěvky rozzlobených Slováků.

Campbellová kdysi hrála hokej na nejvyšší úrovni, s Kanadou získala zlato a stříbro na MS osmnáctek nebo stříbro na MS žen před sedmi lety. Po sezoně 2019/20 ve Švédsku ukončila kariéru hráčky a začala trénovat.

V aktuálním ročníku působila na stáži v Norimberku, v klubu nejvyšší německé soutěže, kde ohromila amerického trenéra Toma Rowea. Ten je jedním z asistentů Söderholma v hodně mezinárodním realizačním týmu Německa a ihned doporučil k reprezentaci také Campbellovou.

„Nezáleží na tom, jestli je to muž, nebo žena. Zkrátka chci mít kolem sebe ty nejlepší lidi,“ vysvětloval Rowe. „Když vám v letadle oznámí, že ho bude pilotovat žena, také nejdete pryč a nevrátíte se do terminálu. Vybral jsem si ji pro její lidské, trenérské, komunikační kvality a tvrdou práci, kterou odvádí,“ popisoval dříve Söderholm.

Zatím může být trenérský tým včetně Campbellové s výsledky Němců na MS ve Finsku spokojený. Po porážce s favorizovanou Kanadou vykročili k postupu ze skupiny díky výhrám nad Slováky a Francouzi. Dnes mohou udělat další důležitý krok v zápase s Dánskem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.