Hvězdný Rus málem trefil zametače tenisákem. Tohle musí přestat, čílí se Henman

Když Korejec Soon Woo Kwon senzačně ovládl tiebreak první sady, v ruském hráči bouchly saze, napálil míček do lavičky, na kterou si šel sednout, a chlapíkovi, který se zrovna jal upravit kurt před druhou sadou z toho leknutím spadla kšiltovka. Balonek mu proletěl těsně kolem hlavy. 

Rubljov si toho ale vůbec nevšiml a ještě mrsknul raketou o antuku a dostal za to varování od rozhodčího. Až když následující tři sety vyhrál, před novináři se za celý incident omluvil.

„Neudržel jsem emoce, snažil jsem se zůstat pozitivní, ale nešlo to. Bylo tam tolik brejkbolů, které jsem zahodil hloupými chybami, že jsem to neustál. Je mi to líto, udělám všechno, aby se to už neopakovalo,“ slíbil Rubljov.

I tak to ale schytal od expertů i bývalých hráčů. „Tohle se prostě nesmí stávat, tenisu to hrozně škodí. Hráč nemůže nastřelováním míčků ohrožovat lidi kolem sebe, vždyť tam podávají míče děti,“ rozzlobil se komentátor Eurosportu a bývalý tenista Tim Henman.

Ten o podobných výbuších ví své, v roce 1995 byl diskvalifikovaný z Wimbledonu za to, že z frustrace trefil míčkem mladou podavačku.

„Byla to drahá chyba. Takové chování se nevyplácí, hráči musí dodržovat nějaký kodex chování na kurtu. A Rubljov přebytkem frustrace ohrozil lidi kolem sebe, to je špatně, ať radši rozbije o zem raketu, ale nastřelování míčku je nebezpečné,“ dodal Henman.

Po letošních výbuších některých světových tenistů jako Australana Nicka Kyrgiose nebo Němce Alexandra Zvereva okruh ATP zpřísnil tresty za podobné prohřešky. Hráčům teď hrozí vysoké pokuty i dočasné zákazy činnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.