Jon Sníh se vrátí. Ve volném pokračování Hry o trůny si ho opět zahraje Kit Harington

Volné pokračování seriálu Hra o trůny zaměřené na postavu Jona Sněha se v současnosti nachází v počátečním stadiu příprav. Dosud nepojmenovaný projekt by měl dějem navazovat tam, kde populární středověké fantasy skončilo. Vznikat bude opět v produkci společnosti HBO, která mezi lety 2011 a 2019 natočila původních osm řad diváckého hitu. Píše o tom deník The Guardian.

Britský herec Kit Harington, který Jona Sněha skoro deset let ztvárňoval, už potvrdil, že pokud se novinka dočká realizace, opět se své slavné role ujme. Jestli se v ní objeví také herečky Maisie Williamsová a Sophie Turnerová – představitelky Jonových nevlastních sester Aryi a Sansy z rodu Starků, zatím není jasné.

Seriálová adaptace Hry o trůny skončila tím, že se Jon Sníh, který byl dříve považovaný za nemanželského syna pána Zimohradu Neda Starka, dověděl, že může být dědicem Železného trůnu. V závěrečných scénách se ovšem hrdina rozhodl odejít ze Západozemí a začít nový život jinde.

Připravované pokračování se podobně jako poslední řada seriálu už nedrží knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina. Autor čtenářům dříve slíbil, že bude Hru o trůny tvořit celkem sedm knih. Dosud přitom vydal jen pět dílů a na šestý jeho fanoušci čekají jedenáct let.

Stanice HBO se mezitím chystá letos v srpnu uvést seriál Rod draka, který se odehrává 200 let před příběhem Hry o trůny. Ohlásila také další televizní projekty, jejichž děj bude originálu předcházet – jmenovitě Příběhy Dunka a Egga, Deset tisíc lodí a Devět plaveb.

Mohlo by vás zajímat: Hra o trůny jde do finále. Seriál znovu dostal grády, říká Bláhová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.