Kajakář Dostál má páté světové zlato, v Halifaxu suverénně vyhrál pětistovku

Dostál se už před MS nechal slyšet, že na své oblíbené distanci bude útočit minimálně na jedenáctou světovou medaili. Vyrazil za ní rázně, už v polovině trati těsně vedl. Pak ještě zrychlil a zbytek startovního pole neměl nárok. Druhý Jean Westhuyzen z Austrálie na Dostála ztratil více než sekundu.

„Posledních sto metrů už jsem věděl, že mi titul nikdo nemůže vzít, už jsem si to užíval. Poslední dvě bójky před cílem už jsem si zakřičel, byl jsem radostí bez sebe, že mám pátý titul mistra světa v kapse,“ uvedl v nahrávce pro média.

V dnešním finálovém bloku může čtyřnásobný olympijský medailista Dostál získat ještě jednu medaili. Hodinu po finále pětistovky, tedy v 17:55 SELČ, nastoupí do finále na kilometru. Českou medailovou nadějí bude také kanoista Martin Fuksa ve finále na 500 metrů.

Jeho mladší bratr Petr byl na dvoustovce šestý. Od medaile ho dělily necelé tři desetiny sekundy, od čtvrtého místa třináct setin. „Dneska to byl asi nejlepší závod, co jsem tady jel. Se šestým místem jsem spokojený. Lepší místo jsem ještě na mistrovství světa neměl, takže paráda,“ pochvaloval si.

Naopak ambice na umístění v lepší polovině finálové devítky, které měl po výhře v semifinále, nenaplnil elitní český čtyřkajak Jakub Špicar, Radek Šlouf, Jakub Zavřel a Daniel Havel. Ve finále pětistovky měli Češi tradičně pomalejší start, ale tentokrát se ani ve druhé polovině neposouvali dopředu a skončili devátí. Nenavázali tak na loňský bronz posádky, ve které byl místo Zavřela Jan Vorel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.