Kajakáře Dostála přibrzdil covid, ale pořád má medailové cíle

Loňský olympijský rok byl velice náročný. Jaký jste měl po jeho skončení program?

Klidový, odpočinkový. Jezdil jsem na člunu, často chodil na ryby a občas i trénoval, ale jen lehce.

Byla klasická zimní příprava v něčem jiná než v předchozích letech?

Snad jen v tom, že v únoru mě přepadl covid a na pětitýdenní soustředění do Kalifornie jsem odletěl až o týden později. Po návratu do Prahy jsem pak prodělal ještě lehčí chřipku, takže při nominačních závodech jsem po předchozím omezeném tréninku nebyl v plné síle a v závodě na 500 metrů mě po jedenácti letech doma poprvé někdo porazil. Radost z toho měl Jakub Špicar, avšak i já mohu být s celkovou přípravou na sezonu spokojen.

Příští týden se v Račicích uskuteční první letošní závod Světového poháru. S jakými záměry se na něm představíte?

Stále se ještě necítím fit a nemám splněný ani potřebný počet natrénovaných kilometrů. Proto budu startovat pouze s Radkem Šloufem na deblkajaku. Po oficiální změně distance z jednoho kilometru na polovinu jsme museli zvolit trochu jiný trénink, nová a rychlejší tempa a jsme zvědavi, jak na toto poloviční zkrácení trati bude reagovat mezinárodní konkurence. Chceme však podat výkon, který nám zajistí pěkné umístění, což je jedna z cest, jak se nominovat na mistrovství světa.

Týden po Račicích je na programu druhý závod Světového poháru v Poznani. Měl by být pro vás v něčem jiný?

Tam už chci změřit své síly se zahraničními kajakáři také v singlu v závodě na jeden kilometr. A samozřejmě zase v deblkajaku, protože stále není přesně určeno, jakou cestou se lze v této disciplíně dostat na mistrovství světa. Bude záležet na tom, s jakými soupeři se střetneme a jaký bude náš odstup na vítěznou dvojici, pokud to nebudeme my. Musíme se proto snažit o co nejlepší výsledek a teprve potom uvidíme, na co bude stačit.

Vrcholem sezony jsou dva srpnové šampionáty. Nejprve světový v kanadském Halifaxu a pouhých deset dní nato kontinentální v Mnichově. Může tato nezvyklá časová tíseň včetně cestování ovlivnit vaše výkony?

Časový posun je jen pět hodin, takže po návratu domů to snad nějaký problém pro nás nebude a budeme opět schopni podat své vrcholné výkony. Přesněji takové, jaké předvedeme v Kanadě.

A jaké jsou vaše ambice na těchto dvou mistrovstvích?

Nic na nich neměním, zase jsou medailové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.