Kapitánem hokejistů bude opět útočník Červenka. K ruce má asistenty Krejčího a Šcotku

Šestatřicetiletý Červenka, jenž obléká ve švýcarské lize dres týmu Rapperswil-Jona, je nejstarším hráčem současného výběru Kariho Jalonena. Finský kouč mu svěřil kapitánské „céčko“ stejně jako to udělal i jeho předchůdce Filip Pešán v únoru na olympijském turnaji v Pekingu.

Mistr světa z roku 2010 Červenka se chystá již na devátý šampionát, vedle toho se čtyřikrát představil na olympijských hrách a v roce 2016 nechyběl ani ve výběru pro Světový pohár.

Na kontě má už 166 startů za národní tým a 42 vstřelených branek, což je v obou ohledech z týmu, který dorazil do Tampere, bezkonkurenčně nejvíce.

Červenka byl kapitánem mužstva již na Českých i Švédských hrách. V Ostravě i Stockholmu dosáhl reprezentační tým na celková prvenství. Od soboty bude usilovat o ukončení medailového sucha, které trvá od roku 2012. A Červenka se domnívá, že je v silách týmu na některý z cenných kovů dosáhnout.

„Věřím, že máme dobrý tým. Šance na úspěch určitě je. V posledních zápasech jsme ukázali, že kvalitu máme. Doufám, že vstup do turnaje bude podobný jako výkony v posledních zápasech přípravy,“ přál si Červenka.

Vedle trojice brankářů, kterou tvoří Karel Vejmelka, Marek Langhamer a Lukáš Dostál, zapsali trenéři na soupisku sedm obránců a 12 útočníků. Na vývoj v zámořské NHL, kde finišují bitvy v 1. kole play off, budou čekat zástupci domácí extraligy Musil, Kodýtek a Holík.

Jako další možné posily připadají do úvahy útočníci David Pastrňák s Tomášem Noskem, kteří budou s Bostonem odvracet v noci na pátek hrozbu vyřazení s Carolinou. Tým útočníka Martina Nečase vede 3:2 na zápasy.

Ve stejné situaci jako Bruins jsou i bek Jan Rutta a útočník Ondřej Palát s Tampou Bay proti Torontu. Jediná prohra ukončí sezonu i Dallasu s Radkem Faksou či New York Rangers s dalším útočníkem Filipem Chytilem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.