Karolína Plíšková v Berlíně končí. Ve čtvrtfinále podlehla Američance Gauffové

Třicetiletá Plíšková prohrála s o dvanáct let mladší soupeřkou poprvé v kariéře. Předtím ji porazila vloni v dubnu v Madridu. Třináctá hráčka světa Gauffová neztratila zatím na turnaji ani set a v boji o finále vyzve nasazenou jedničku Ons Džabúrovou z Tuniska, nebo Bělorusku Aliaksandru Sasnovičovou.

Česká tenistka vstoupila do utkání lépe a soupeřce sebrala hned první podání. Vzápětí však brejk nepotvrdila a set dospěl až do dramatického závěru. V něm měla Plíšková za stavu 5:4 čtyři setboly, ani jeden ale nevyužila a Gauffová třemi gamy za sebou získala úvodní sadu ve svůj prospěch.

Začátek druhého setu kopíroval úvod toho prvního. Plíšková opět utekla do vedení 2:0, její soupeřka jí však vzápětí brejk oplatila. Rodačka z Atlanty za stavu 4:4 prolomila servis Plíškové podruhé a při následném podání zužitkovala po hodině a 37 minutách první mečbol.

Přestože se Plíšková mohla v minulých zápasech opřít o svůj razantní servis, nyní nezaznamenala v utkání ani jedno eso. Gauffová si připsala na okruhu WTA deváté vítězství z posledních deseti zápasů. Prohrála jen ve finále Roland Garros se světovou jedničkou Polkou Igou Šwiatekovou.

Tenisový turnaj žen v Berlíně (tráva, dotace 757.900 dolarů):

Dvouhra – čtvrtfinále:

Gauffová (7-USA) – Karolína Plíšková (4-ČR) 7:5, 6:4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.