„Klidně bychom s Ukrajinci hráli debl.“ Rus Rubljov přiznal, jak bojoval o Wimbledon

Ruský videobloger Viťa Kravčenko si pro své sledující připravil opravdu šťavnatý obsah. Přizval si jako dva hosty tenistku Darju Kasatkinovou a tenistu Andreje Rubljova. 

Zatímco první jmenovaná ve videu přiznala homosexuální orientaci a vztah se ženou, což byla zpráva, která rázem obletěla svět, Rubljov se zase rozpovídal o tom, jak se snažil se svými krajany lobbovat za účast na Wimbledonu.

Tam jim pořadatelé zakázali start, aby na travnatém svátku sezony nereprezentovali zemi, která vyvolala válečný konflikt s Ukrajinou.

„Nabízeli jsme jim, že klidně nastoupíme po boku Ukrajinců do čtyřhry a mixu nebo že se v případě výhry nebudeme účastnit slavnostního ceremoniálu, abychom dali najevo, jak důležitý je pro nás mír,“ prohlásil rodák z Moskvy.

Rusům ani Bělorusům to ale nebylo nic platné, v Londýně nestartovali a z rozhodnutí okruhů ATP a WTA Wimbledon účastníkům nerozděloval body.

„Přitom já jsem tenista a mám možnost prostřednictvím tenisových kurtů poslat světu ten správný vzkaz. Ale ne, názor pořadatelů byl navzdory našim návrhům stále stejný, prý ruská vláda naše výsledky využila k propagaci země,“ vysvětlil Rubljov.

Podobně jako Kasatkinová, která přiznala, že zvažuje změnu národnosti kvůli homofobnímu prostředí v Rusku, Rubljov by vyměnil pas především kvůli výkonu svého povolání.

„Kdyby se všechny turnaje světové tour rozhodly stejně jako Wimbledon, neměl bych jinou možnost, chci hrát,“ prohlásil.

Rubljov je momentálně světovou osmičkou. Ve Wimbledonu by býval obhajoval osmifinále z loňského roku, nyní zkouší vybojovat ztracené body zpět na podniku v Hamburku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.