„Kotě, jen tak dál.“ Štěpánek už jako kouč dotáhl mladého Kordu do bitvy s Alcarazem

Společně to dotáhli už do třetího kola, kde je čeká velká výzva v podobě vycházející superstar Carlose Alcaraze. A tak na Radkovi Štěpánkovi je těžký úkol vymyslet strategii proti španělskému favoritovi.

Ještě na konci loňské sezony přitom nechtěl bývalý český špičkový deblista o trénování ani slyšet, hodlal se věnovat rodině a těšil se na narození druhé dcery.

„Měl jsem nabídky od grandslamových vítězů nebo hráčů top deset. Toho si vážím, ale taková nabídka musí přijít ve správný čas, a ten teď nenastal,“ říkal Štěpánek loni na podzim.

Nyní je ale všechno jinak. Posledních pár týdnů a měsíců strávil s nejbližšími na Floridě, kde žije i trénuje rodina bývalého českého tenisty Petra Kordy, který Štěpánka v minulosti vedl jako kouč.

Jeho syn Sebastian patří ve 21 letech k největším talentům světového tenistu a nyní se v Paříži objevil právě po boku Štěpánka. 

Když se na to v pozápasovém rozhovoru po postupu do třetího kola grandslamu zeptal Mats Wilander, měl okamžitě připravenou odpověď:

„Haló, Radku, trenére. Už to spolu máme 2:0 na zápasy, kotě, jen tak dál,“ smál se na nového kouče ve svém trenérském boxu Korda. 

Štěpánek dělal synovi grandslamového šampiona nárazově sparingpartnera už dříve v době, kdy zrovna nevedl Srba Novaka Djokoviče nebo Bulhara Grigora Dimitrova. 

Nyní je čeká těžký úkol. Potřebují vymyslet strategii na největší překvapení letošní sezony, teprve osmnáctiletého Alcaraze. Kordovi se současnou světovou šestku povedlo porazit letos v prvním kole antukového podniku v Monte Carlu. Ale byla to urputná bitva o dvou tie-breacích. 

Alcaraz má nyní v zádech tituly z Barcelony a Madridu. „Zaslouží si veškerou pozornost, které se mu dostává. To, co on, tu nikdo nepředváděl už 20 let,“ pochválil pátečního soupeře aktuálně 30. hráč světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.