Krejčíková coby jednička selhala s hráčkou ze druhé stovky. Zato Siniaková jde dál

Postoupila naopak Krejčíkové parťačka z vítězného wimbledonského deblu Kateřina Siniaková. Proti čtvrté nasazené Anhelině Kalininové ovládla první set 6:3, pak se Ukrajinka kvůli problémům s pravým zápěstím rozhodla z utkání odstoupit.

Krejčíkové, jíž patří v rankingu WTA 17. pozice, se přechod z travnatého povrchu na antuku vůbec nepovedl. V úvodním dějství hned třikrát přišla o servis, při soupeřčině podání naopak uhrála pouhé tři míčky a rychle set ztratila.

Ve druhé sadě se zlepšila, poprvé se prosadila na returnu a za stavu 5:4 podávala na srovnání stavu setů. Jenže udělala dokonce tři dvojchyby a Číňanka srovnala.

O osudu druhé sady rozhodoval tie-break, v němž Češka absolutně neměla nárok a Wang Si-jü po jasné výhře 7:1 dokonala překvapení na úkor favoriky.

Loňská vítězka Roland Garros Krejčíková tak stejně jako při letošním pařížském grandslamu, kde se vracela po několikaměsíční pauze zaviněné zraněním lokte, nezvládla na antuce hned první zápas.

Siniaková si připsala ve dvouhře vítězný zápas naposledy právě na Roland Garros, kde v prvním kole udolala Chorvatku Petru Martičovou. Od té doby třikrát prohrála.

Dnes měla od začátku navrch, když se brejkem ve čtvrtém gamu dostala do vedení 3:1. Za stavu 5:2 ve prospěch Češky si nechala Kalininová ošetřovat zápěstí. „Neviděla jsem na ní nic, soustředila jsem se sama na sebe. Všimla jsem si toho, až když si zavolala fyzioterapeutku,“ komentovala to Siniaková v rozhovoru na kurtu.

Ukrajinská tenistka po zdravotní pauze bez problémů udržela servis a měla blízko ke snížení na 4:5, když čárový rozhodčí Siniakové proti brejkbolu nahlásil dvojchybu.

Hlavní ho však po překontrolování stopy opravil a česká tenistka měla k dispozici dva nové servisy. Set pak dotáhla do vítězného konce a Kalininová se rozhodla nepokračovat. Ve druhém kole se Siniaková utká s Italkou ze začátku druhé stovky světového žebříčku Elisabettou Cocciarettovou.

Tenisový turnaj žen v Budapešti (antuka, dotace 203.024 eur):

Dvouhra – 1. kolo: Siniaková (ČR) – Kalininová (4-Ukr.) 6:3, skreč, Wang Si-jü (Čína) – Krejčíková (1-ČR) 6:1, 7:6 (7:1).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.