Krejčíková má covid a neobhájí ani debl. Siniaková přijde o post světové jedničky

Krejčíková, která před pařížským grandslamem nehrála kvůli zranění lokte tři měsíce, tak neobhájí ani jeden z loňských vavřínů. Ve dvouhře vypadla v pondělí po prohře s domácí Diane Parryovou 1:2 na sety. Po zápasu říkala, že se na čtyřhru těší, ale nakonec hrát nebudou.

„Těšila jsem se na čtyřhru, bohužel mé působení v Paříži je u konce. Ráno jsem se probudila s teplotou. Rozhodla jsem se otestovat a jsem pozitivní na covid. Jsem extrémně zklamaná, že nemůžu obhajovat deblový titul. Na druhou stranu už nemám žádné zranění a těším se, že jak se uzdravím, vrátím se k tréninku,“ uvedla Krejčíková na sociálních sítích.

Krejčíková je druhou českou tenistkou, která měla v Paříži během turnaje pozitivní test na covid-19. V úterý to oznámila Marie Bouzková a odstoupila z dvouhry i čtyřhry.

Krejčíková a Siniaková loni vyhrály čtyřhru na Roland Garros, získaly zlato na olympiádě v Tokiu a ovládly v závěru roku debl i na Turnaji mistryň. Letos v lednu na loňské úspěchy navázaly dalším grandslamovým titulem na Australian Open v Melbourne.

Siniaková byla světovou jedničkou ve čtyřhře od 15. listopadu loňského roku, ale po French Open první místo neudrží. V čele ji vystřídá Belgičanka Elise Mertensová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.