Kvitová uniká z krize a rozdává smích. Hvězdné podání, žasnou v zahraničí

Nebylo těžké předvídat, jaký turnaj bude pro dvaatřicetiletou Petru Kvitovou letos naprostým vrcholem sezony, k němuž se bude upínat a na nějž bude ladit formu.

Londýnský Wimbledon, na kterém česká hráčka před jedenácti a osmi lety dvakrát svírala v rukou proslulý talíř Venus Rosewaterové, začíná už v pondělí a Kvitová se po táhlé krizi vrací do centra dění.

Na třetím grandslamu sezony ji sice nelze řadit mezi největší favoritky, nahánět strach soupeřkám ale jistě bude.

Na tuhle travařku plnou zkušeností, radosti ze hry a chuti ještě jednou zamíchat kartami na jejímu srdci nejbližším tenisovém místě, nebude chtít narazit žádná z nevídaně početné legie hráček bažících po velkém úspěchu.

Kvitová se v Eastbourne dostává do ráže, čehož si všímají i zahraniční média a experti.

Přestože Češka nečelila sokyním té nejtěžší „váhové kategorie“, upoutala svým zábavným a energickým tenisem pozornost. V prvním kole proti Donně Vekičové z Chorvatska zaujala zejména dokonalým servisem. Nasbírala jedenáct es a po svém prvním podání získala téměř 90 procent míčků.

Proti domácí Katie Boulterové se sice ve druhém kole nevyvarovala kolapsu, když první set ztratila ze stavu 5:2, místo es kupila dvojchyby, skalp nepříjemné přemožitelky dalších dvou Češek Terezy Martincové a Karolíny Plíškové však doslova urvala. 

A ve čtvrtečním čtvrtfinále se proti Harrietě Dartové vrátila k dominanci. A výbornému podání. 

Čísla hovoří sama za sebe. Osm es, jediná dvojchyba a jediný brejkbol, který soupeřce dovolila až v úplně poslední hře. Sebrat servis si ale nenechala.

„Hvězdné podání,“ napsal v reakci oficiální web WTA a připomněl, že je Kvitová v Eastbourne mezi čtyřmi nejlepšími teprve podruhé. V roce 2011 hrála na jižním pobřeží finále, jen dva týdny před tím, než slavně ovládla Wimbledon.

 „Kvitová si zahraje osmé semifinále na trávě v kariéře. Mezi aktivními hráčkami jsou lepší jen Serena Williamsová, Angelique Kerberová a Venus Williamsová,“ zmínila WTA.

Kvitová je dvě výhry od svého 29. turnajovému titulu, v cestě ale stojí zejména překvapivá senzace posledních týdnů. Brazilka Beatriz Haddadová Maiaová v uplynulých týdnech ovládla podniky v Nothinghamu i v Birminghamu a na trávě drží úchvatnou sérii dvanácti výher v řadě.

Jednou z obětí šestadvacetileté rodačky ze Sao Paula se stala i Kvitová, na minulém turnaji s ní prohrála v prvním kole 6:7, 2:6.

Teď se české tenistce nabízí možnost odvety. Půjde o výzvu, která může naznačit případné wimbledonské ambice.

Kvitová, která čtvrteční výhrou vyrovnala svou letošní zápasovou bilanci na 13 vítězství a 13 porážek, je každopádně ve výborném rozpoložení. V Eastbourne rozdává dobrou náladu a smích, ve čtvrtečním rozhovoru se několikrát rozesmála, sršela z ní radost ze hry. Rozzářená vyprávěla, jak miluje britské publikum, britský humor, trávu i samotné stotisícové pobřežní město. 

Turnajové semifinále si dvojnásobná wimbledonská šampionka zahraje po dlouhých devíti měsících. Duel s Haddadovou Maiaovou je na programu hned na úvod pátečního programu, ve 12 hodin středoevropského času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.