Lehečka postoupil v Gstaadu dál, Kopřiva neuspěl v kvalifikaci

Vít Kopřiva senzační loňské vystoupení v Gstaadu, kde při debutu na okruhu ATP došel až do semifinále, nezopakuje. Pětadvacetiletý český hráč podlehl ve finále kvalifikace Nicolási Jarrymu z Chile dvakrát 4:6.

Dvacetiletý Lehečka v prvním vzájemném duelu s Etcheverrym potvrdil roli žebříčkového favorita. O dva roky staršímu soupeři nenabídl za celý zápas jediný brejkbol, sám mu sebral podání čtyřikrát a zvítězil hladce za rovnou hodinu. S aktuální světovou pětkou Ruudem se Lehečka utká rovněž poprvé.

Kopřiva vloni ve Švýcarsku v kvalifikaci uspěl a vyhrál celkem pět zápasů. Jeho překvapivé tažení, během kterého vyřadil i nasazenou jedničku Kanaďana Denise Shapovalova, zastavil až v semifinále Ruud, jenž pak turnaj vyhrál.

Po dnešním kvalifikačním nezdaru čeká Kopřivu výrazný pokles ve světovém žebříčku, v němž mu nyní patří 124. místo jako třetímu nejlepšímu českému tenistovi. Před ním jsou jen Jiří Veselý (71.) a Lehečka, který se vrátil na post české jedničky díky posunu o pět míst na 65. příčku. Je nejvýš v dosavadní kariéře.

Tenisový turnaj mužů v Gstaadu (antuka, dotace 597.900 eur):

Dvouhra – 1. kolo:

Ritschard (Švýc.) – J. Sousa (Portug.) 6:3, 6:3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.