Malá cela a mizerné maso z konzervy. Becker zažívá střet s realitou přeplněné věznice

Spisovatel Oscar Wilde, vrah Martina Luthera Kinga James Earl Ray nebo účastníci velké vlakové loupeže. Teď rozšířil seznam slavných vězňů ve Wandsworthu šestinásobný grandslamový vítěz Boris Becker.

„Zatím je pro něj nejhorší hygiena a malé porce jídla. Jedním z prvních chodů pro něj bylo hovězí z konzervy a to nebylo nic moc,“ prozradil zdroj deníku The Sun.

Podle něj Becker využil příplatku 10 liber týdně a dostává navíc sušenky a čokoládu, aby se dojedl. 

„Byl v šoku z toho, jaká je tam úroveň hygieny, protože vězení je přeplněné a panují tam nelidské podmínky,“ dodal zdroj blízký olympijskému šampionovi z Barcelony.

Jediným bonusem pro bývalého tenistu byla samotka o šesti metrech čtverečních, kde může strávit první adaptační dny ve vězení, než se setká s dalšími vězni. Podle jednoho z členů rodiny dokonce dostal doporučení, aby si obarvil vlasy, aby jako celebrita tolik nevyčníval.

Od dozorců dostal povolení dvou telefonátů, přítelkyni a 86leté mamince. Jinak prý ale snáší výkon trestu dobře i přesto, že od 20 hodin do sedmi do rána, kdy musí být uzavřen na cele, nespí příliš dobře, protože v budově je neustálý hluk.

Podle britských médií by Becker mohl po adaptačních týdnech dostat i vězeňské zaměstnání ve fitness centru, kde by ostatní trestance učil paddle tenis.

Becker by si měl za mřížemi odkroutit dva a půl roku, na svobodu by se ale mohl dostat už po 15 měsících, pokud bude dodržovat všechna nařízení a chovat se příkladně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.