Na podání uhrála jediný gem. Krejčíková si o finále v Hamburku nezahraje

Šestadvacetiletá Krejčíková vyhrála v Hamburku první zápas na antuce od senzačního triumfu na loňském Roland Garros. V sezoně, kterou jí na tři měsíce přerušilo zranění lokte, postoupila do prvního čtvrtfinále od lednového Australian Open.

Zápas o semifinále se jí ale nevydařil: proti agresivně hrající o pět let mladší soupeřce vršila Krejčíková chybu na chybu a prohrála svých prvních pět gemů na servisu. Naději na zvrat měla v úvodu druhé sady, v němž prolomila kletbu vlastního podání a srovnala z 0:2 na 2:2, ve zbytku setu už ale získala pouze jednu hru.

Devatenáctá hráčka světa Krejčíková, jež bude příští týden obhajovat loňský titul na turnaji WTA Tour v Praze, ztratila zápas po 72 minutách, poté co zahrála příliš dlouhý bekhend po lajně.

O postup do semifinále se dnes bude v Hamburku snažit ještě Kateřina Siniaková, jež se utká s Američankou Bernardou Peraovou.