Nejtěžší bylo sehnat povolení. Akrobat Šonka podletěl visutý most na Dolní Moravě

Nejdelší visutý most na světě je zavěšený ve výšce 95 metrů nad údolím Mlýnského potoka a měří přesně 721 metrů. Pro veřejnost se otevřel letos v květnu a denně láká návštěvníky z celého světa.

Most se nedávno dostal i na titulní stranu časopisu Time, který atrakci vybral mezi 50 nejlepších míst na světě, která se letos vyplatí navštívit. 

Nemohl tak ujít pozornosti akrobatického pilota Martina Šonky, který v minulosti se svým letadlem pod mosty letěl několikrát, včetně odvážného podletu Świętokrzyského mostu ve Varšavě pouhé tři metry nad hladinou řeky Visly.

„Pod mostem jsem létal mnohokrát a na různých místech, ale poprvé u nás. Je to vůbec poprvé, co se podařilo získat povolení na takový podlet u nás. Jde o nejdelší visutou lávku na světě, která si o to doslova říkala,“ uvedl Šonka v tiskové zprávě. 

České letecké eso se ovšem nespokojilo jen s podletem v rychlosti 350 kilometrů v hodině. Ve vzduchu strávil dvacet minut, během nichž lávku podletěl hned několikrát a předvedl i několik akrobatických prvků.

„Povedlo se mi udělat tři loopingy za sebou. Myslím, že to bylo vůbec poprvé, kdy někdo létal podobnou akrobacii okolo takové stavby,“ prohlásil Šonka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.