„Nemáme signály, odmala mě neposlouchá.“ Gauffová se před rozhodčí pustila do otce

Osmnáctiletá rodačka z Atlanty patří k největším tenisovým talentům na ženském okruhu, momentálně je z ní 23. hráčka světa, a tak v prvním kole antukového grandslamu proti Rebecce Marinoové platila za velkou favoritku. Však také vyhrála celkem s přehledem 7:5 a 6:0.

Přesto se její zápas neobešel bez zádrhele. Rozhodčí Marijana Veljovičová ji ve druhém setu mezi výměnami upozornila na nepovolné trénování z jejího trenérského boxu. Obzvlášť se jí nelíbila gesta rukou, které otec Američanky na svou dceru ukazoval.

„A co mám dělat? Nemáme žádné signály. Co po mně chcete, abych mu řekla?“ rozkřikla se na sudí Gauffová. 

„Promluvíme si o tom později,“ snažila se ji uklidnit rozhodčí na umpiru. 

Američanka udržela nervy na uzdě, gem vyhrála a pak si to šla s Veljovičovou vyříkat. 

„Říkám mu to od osmi let, ať se mnou na kurtu nekomunikuje, ale je to marné. Tak co mám dělat? Vím, že mě z ničeho neobviňujete, ale je to poprvé, co mi nějaký rozhodčí tohle říká,“ pustila se pak Gauffová před rozhodčí do svého tatínka, který je zároveň jejím hlavním trenérem.

Veljovičová její postoj pochopila a dál už incident nerozváděla. Tenistka se pak k celé události vrátila ještě na tiskové konferenci. 

„Vím, že jen dělá svou práci a v podstatě mi jen řekla, ať si na to dám pozor, ale já ani žádná jeho gesta neviděla, vůbec nevím, co mi naznačoval,“ přiznala.

Gauffová je v Paříži pod tlakem velkých očekávání, minulý rok tu dokráčela po skvělých výkonech až do čtvrtfinále, odkud ji vyřadil budoucí šampionka Češka Barbora Krejčíková. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.