Němci vyhrožují Čechům odvetou. Nemáme srovnaný účet, připomínají před čtvrtfinále

Čechy jako soupeře navíc Němci považují za přijatelnější než Švédy. „Druhé místo (ve skupině) není důležité jen pro sebevědomí. Díky němu se Německo vyhnulo čtvrtfinálovému duelu s ještě silněji hodnoceným Švédskem, které se nyní střetne s Kanadou,“ napsala agentura DPA.

„Proti Česku máme navíc šanci na odvetu,“ uvedla v připomínce toho, že na MS v roce 2019 zastavilo Česko ambiciózní německý tým výhrou 5:1.

O odvetě napsal také portál Express, podle kterého mají Češi u Němců za Bratislavu stále otevřený účet. Portál zmínil vyjádření německého útočníka Matthiase Plachty, který za použití jadrného slovníku prohlásil, že je týmu „u pr…“, proti komu nastoupí, neboť jde zkrátka z utkání do utkání. Němečtí hokejisté jsou si ale podle Expressu dobře vědomi, že Češi u nich mají vroubek.

„S Čechy nemáme srovnaný účet. Na mistrovství v roce 2019 utrpělo Německo drsnou porážku 1:5 proti silnému Česku. Po dvou třetinách to tehdy ještě bylo 1:1, ale v závěrečné třetině byl německý výběr převálcován 4:0,“ připomněl Express.

Na někdejší porážku myslí i německý hokejista Marcel Noebels, který řekl, že Němci do střetnutí s Čechy dají vše, neboť tentokrát si semifinále nechtějí nechat sebrat.

O porážce v Bratislavě hovořil také bývalý německý hokejista a expert sportovní stanice Sport1 Rick Goldmann, podle kterého to může hráče frustrovat. Na nadcházející střet s Čechy ale hledí s velkým očekáváním. „Jsem optimistický,“ řekl.

Sportovní weby sílu českého týmu nepodceňují a shodně připomínají, že Česko se jako velký hokejový národ pyšní dvanácti mistrovskými tituly. Zmiňují také, že českému týmu se v úterý v závěru zápasů ve skupině nedařilo proti hostitelskému Finsku, se kterým prohrál 0:3.

Portál magazínu Kicker připomněl, že Němci sehráli s českým výběrem dva přípravné zápasy před mistrovstvím a že v jednom jasně prohrálo 2:6, ale v druhém zvítězilo 2:0. „Německý a ani český tým ale tehdy neměl kompletní kádr,“ upozornil Kicker.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.