Osm zdravotníků musí kvůli podílu na Maradonově smrti před soud

Státní zástupce obžaloval osmičku zdravotníků letos v dubnu, ti vinu odmítli. Dnes soud rozhodl, že se proces bude konat. Kdy začne, zatím není jasné. Obžalovaným hrozí osm až 25 let vězení.

Jeden z nejlepších fotbalistů historie Maradona zemřel předloni v listopadu v 60 letech na infarkt. Tři týdny před smrtí se podrobil operaci kvůli krvácení do mozku, kterou provedl Luque. Osm dnů nato byl Maradona propuštěn z nemocnice, aby pokračoval v léčbě doma, kde poté zemřel. Podle obžaloby se lékaři o bývalou hvězdu dostatečně nestarali a zanedbáním této péče ho „ponechali jeho osudu“.

Státní zástupce uvedl, že zdravotníci přivedli Maradonu do „situace bezmocnosti“. Obvinění podle něj byli „protagonisty bezprecedentní, naprosto chybné a bezohledné domácí hospitalizace“ a provedli „celou řadu improvizací, špatných rozhodnutí a chyb.“

Vedle Luqueho jsou obžalováni psychiatrička Agustina Cosachová, psycholog Carlos Diaz a koordinátorka zdravotní péče Nancy Forliniová. Zbylí čtyři obžalovaní jsou zdravotní sestry a pečovatelky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.