Pastrňák přiletí na MS. Ve hře je i Kämpf, naopak Simon na šampionátu končí

„David měl po konci Bostonu v playoff NHL velký zájem přijet mistrovství a přestože byl ke konci základní části zraněný, výstupní zdravotní testy u něj proběhly bez problémů a od Bruins tak dostal zelenou,“ sdělil generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

Brzy šestadvacetiletého Pastrňáka čeká čtvrtý světový šampionát v kariéře. Představil se na turnajích v letech 2016 až 2018. „Pokud vše půjde podle plánu, ve středu by měl už s týmem trénovat a do zápasu by měl nastoupit už ve čtvrtek proti Lotyšsku,“ dodal Nedvěd. 

Na soupisce národního týmu zůstává poslední volné místo, které by měl dle Nedvěda zaplnit s největší pravděpodobností David Kämpf z Toronto Maple Leafs. „David Kämpf odehrál celé playoff bez zranění a cítí se výborně. Ještě musíme počkat na finální potvrzení od Toronta, ale na 99 % by měl do dějiště mistrovství dorazit ve čtvrtek,“ řekl Nedvěd, který finální stanovisko bude znát v průběhu úterního večera.

Tým naopak opouští Dominik Simon, který z dějiště MS odcestoval z osobních důvodů a už se k týmu nevrátí. „Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat,“ uvedl Nedvěd s tím, že do dnešního zápasu proti Rakousku (15:20) nastoupí český tým s 11 útočníky.

Připravujeme podrobnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.