Porážky mě nerozhodí, pořád se cítím mladá, dušuje se Plíšková. Role tety jí vyhovuje

Který jiný turnaj by ji měl výsledkově nakopnout než ten, na kterém byla doteď třikrát za sebou ve finále a jednou ho dokonce ovládla? Římská antuka ale k lounské tenistce tentokrát nebyla milosrdná. Ve třísetové bitvě se Švýcarkou Jil Teichmannovou nakonec ve středu prohrála.

„Jsem ve věku, kdy mě tyhle výsledky nerozhodí a ani mi to nezkazí náladu. Dokážu se od toho oprostit. Všechno není jen o tenise,“ tvrdila Plíšková v rozhovoru pro stanici Eurosport.

„Dělám, co můžu. Cítím se šťastná a hlavně že zápěstí už je v pohodě,“ oddechla si.

Právě věk jí prý okolí často připomíná, v březnu totiž překonala třicítku a zajímá se o to, jak dlouho ještě bude hrát.

„Nesnáším to, přijde mi, že jsem si loňských 29 moc neužila. Ale pořád se cítím mladá a to je nejdůležitější,“ prohlásila.

Zatímco její dvojče Kristýna už každým dnem čeká rodinu, Karolína ještě podobné plány nemá a dál chce zkoušet restart kariéry.

„Nechci říct, že budu hrát dalších pět, protože nikdo neví, co se za tu dobu stane. Ale pokud se fyzicky cítím dobře a tělo drží, nevidím důvod končit,“ vysvětlila Plíšková.

Navíc jí i jako bývalé světové jedničce stále chybí splnění jednoho velkého snu – zisku grandslamu. Podle ní i jiné tenistky v minulosti ukázaly, že po třicítce se dají uhrát velké výsledky.

„Podívejte se teď na Simonu Halepovou, jak poráží mladé holky. Jen musíte věřit, že můžete hrát pořád dobře, a pak je jedno, kolik vám je,“ ubezpečila.

Zatím přiznává, že se ani neozývají biologické hodiny, i když s malými dětmi to umí. Kromě toho, že pořádá vlastní kempy pro děti, její manžel Michal Hrdlička má z předchozího vztahu dceru, kterou také často vídá. Na cestě je teď i malý synovec. 

„Zrovna před Římem jsem byla chvíli v Praze, abych se se ségrou viděla a trochu jsme se užily. Naposledy jen já a ona, příště, až se uvidíme, už pravděpodobně samy nebudeme. Ale je to fajn, díky ní je na mě menší tlak ze strany mých rodičů, aby měli vnouče,“ smála se.

Místo toho tak bude plnit roli hodné tetičky. „Ráda nakupuju, takže vždycky vozím z cest nějaké dárky. Ale jinak asi budu přísná, obě jsme se ségrou takové přísné. Jsem zvědavá, jestli ji dítě změní,“ dodala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.