„Poslední kapka, pořád platíme pokuty.“ Majitel bratislavského Slovanu zvažuje prodej

Už v lednu v rozhovorech slovenský podnikatel neskrýval, že jeho fotbalový klub může být na prodej, pokud se najde vážný zájemce.

„Někdy toho mám plné zuby, pokuty sem, pokuty tam a klub se dostává do ztráty. S vlastněním klubu přicházejí problémy, které jsou pro mě společensky nevysvětlitelné,“ přiznal Kmotrík v rozhovoru pro deník Sme.

A tahle fáze u něj nastala právě v těchto týdnech, kdy Slovan vypadl z předkol Ligy mistrů, a navíc přišel další flastr od UEFA. A to dohromady 78 tisíc eur, tedy v přepočtu téměř dva miliony korun.

Fanoušci bratislavského klubu totiž v Budapešti rasisticky uráželi hráče Ferencvárose, házeli na hrací plochu předměty a používali zakázanou pyrotechniku.

„Tohle už je jedna z posledních kapek. Nebudeme platit pokuty pořád dokola,“ rozčílil se v rozhovoru pro Šport24.sk Kmotrík, který vedle fotbalu podniká i v oblasti realit, elektrotechniky či polygrafie a patří k nejbohatším Slovákům.

Je to největší pokuta v historii klubu. UEFA jim navíc na další domácí utkání ve fotbalové Evropě uzavřela na stadionu sektor C, kde sídlí největší ultras Slovanu.

„Tohle už je neúnosné, opět mě to donutilo přemýšlet o tom, že se klubu jako majitelé zbavíme,“ prohlásil Kmotrík starší.

Jeho syn Ivan Kmotrík mladší v klubu plní roli generálního ředitele a viceprezidenta. Odešel by tak kompletní rodinný klan Kmotríkových.

Tým „belasých“ ještě momentálně bojuje ve 3. předkole Evropské ligy proti Olympiakosu Pireus. V prvním zápase na půdě soupeře včera remizoval 1:1. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.