Pozor na stíhače silničních pirátů, už dorazily. Policie vyzvedla prvních deset BMW

Policie si v pátek odpoledne převzala prvních deset vozů BMW 540i xDrive Touring, v rámci uzavřených dvou dohod získá celkem 70 automobilů. Polovina vozů je klasicky označená v barvách policie, zbylých pět je ale bez označení, ale se skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením.

Všechny vozy mají speciální výbavu pro užití práva přednosti v jízdě, tedy zvláštní výstražné zvukové zařízení a nezávislý kamerový systém. Všech deset BMW pohání mild-hybridní benzinový šestiválec o výkonu 245 kW (333 k), mají pohon všech kol xDrive, osmistupňovou samočinnou převodovkou Steptronic a adaptivní podvozek.

„Velmi mě těší, že jsme uspěli ve výběrovém řízení s vozy prémiové značky za výhodnější cenu než konkurence. Dálniční policisté dostávají speciálně vybavená vozidla se špičkovými jízdními vlastnostmi a vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti. Věřím, že nová vozidla přispějí ke zvýšení bezpečnosti provozu na našich dálnicích,“ uvedl jednatel společnosti Stratos Auto Martin Strakoš během předání v proseckém showroomu.

„Důležitým krokem pro zlepšení podmínek a kvality policejní práce je také pravidelná obměna vozového parku. Jsem rád, že policisté budou moci ve službě využívat taková moderní, bezpečná a rychlá vozidla jako těchto deset BMW,“ řekl náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku pukovník Jaromír Bischof.

„Nová vozidla BMW jak v komerčním provedení, tak i v provedení Policie ČR budou zařazena zejména na dálničních odděleních jednotlivých krajských ředitelství policie a na celorepublikovém útvaru služby dopravní policie, tedy u Speciálního oddělení dohledu Čechy a Morava,“ dodal ředitel služby dopravní policie plk. Jiří Zlý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.