„Přiznáváš, že jsi podváděl?“ Bývalý kouč Sereny to schytává za nové pravidlo ATP

Koučování z hlediště bude povolené i na US Open či Turnaji mistrů. Trenéři budou muset sedět na vyhrazených místech a radit svým svěřencům pouze v přerušené hře. Delší konverzace nebudou povoleny. Za porušení pravidel budou tenistům i nadále hrozit tresty.

„Blahopřeju ATP za ‚legalizaci‘ praxe, která probíhá téměř na každém zápase po celá desetiletí. Už žádné pokrytectví,“ napsal na Twitteru Mouratoglou, bývalý dlouholetý kouč Sereny Williamsové a současný trenér Simony Halepové.

Okamžitě za tenhle komentář sklidil vlnu kritiky. Fanoušci mu v odpovědích připomínali jeho znakovou řeč směrem k Williamsové během finále US Open 2018, za kterou dostala Američanka varování a trestný fiftýn. 

Na tweet uznávaného francouzského kouče se ozvala i některá známá jména světového tenisu.

„Je zklamáním vidět, že tak vysoce postavený trenér bezostyšně přiznává, že tak dlouhou dobu porušoval pravidla našeho sportu,“ napsal například bývalý devatenáctý hráč světa Australan Todd Woodbridge. 

A Mouratoglou mu hned odpověděl. „Tohle je od tebe obzvlášť zlé, Todde. Pohybuješ se na okruhu tak dlouhou dobu a popíráš důkazy o tom, že koučování na kurtu probíhá denně? Místo toho se mě úmyslně snažíš pošpinit a obviňuješ mě? To je zklamání,“ odepsal.

Dvaapadesátiletý kouč se pohybuje především na okruhu WTA, kde nyní pomáhá Rumunce Halepové. Na ženském okruhu už se koučování z hlediště na některých turnajích testuje od předloňska.

„Mimochodem, nauč se číst, nikde jsem nenapsal to, co předpokládáš, že jsem napsal,“ odmítá Mouratoglou, že by sám podváděl. 

S jeho názorem na koučování ale nesouhlasí ani někteří aktivní hráči. Ostře proti tomu vystoupil například Australan Nick Kyrgios.

„Tenis ztratí jednu z mála jedinečných vlastností, kterou jiný sport neměl. Hráč si musí přijít na věci sám. V tom byla ta krása. Jaké to bude, když se proti sobě postaví vysoko nasazený hráč a tenista, který si ani nemůže dovolit trenéra na turnaji?“ nadhodil známý bouřlivák. 

Pravidla ohledně koučování tenistů se v posledních letech několikrát změnila. Na konci roku by se mělo rozhodnout, zda bude od příštího roku povolené naostro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.