„Ragbisté mají srdce.“ Bývalý hráč přišel o ženu, teď mohl zvednout nad hlavu trofej

Youngs patřil mezi hvězdy English Premiership, jak se nejvyšší soutěž v kolébce ragby jmenuje. Anglii reprezentoval ve 28 zápasech, kromě jiného si zahrál před sedmi lety na světovém šampionátu.

Poté, co před jarní částí sezony ukončil profesionální kariéru, se mu život obrátil vzhůru nohama. Milované manželce Tiffany už dříve diagnostikovali nevyléčitelnou formu rakoviny, známou jako Hodgkinův lymfom. Začátkem června jí definitivně podlehla. Spolu s bývalým sportovcem po ní zůstala také malá dcerka.

Zástupci týmu Leicester Tigers svého bývalého hráče nenechali upadnout do depresí. Naopak předvedli dojemné gesto, když 35letého rodáka z Norwiche přizvali do hlediště finále ligové soutěže.

Poté, co Tigers porazili odvěké rivaly Saracens 15:12, mohl Youngs spolu s kapitánem Ellisem Gengem zvednout nad hlavu trofej pro vítěze.

Bylo to už podruhé, prvně si oslavy užil v roce 2015 jako hráč, ale teď s ním emoce cloumaly mnohem víc. Krátce poté, co pohár zamířil k dalším hráčům Leicesteru, se Youngs rozplakal.

„Všech v klubu se příběh Tomovy rodiny hluboce dotkl. Bylo úžasné vidět, jak spolu s Ellisem zvedá nad hlavu trofej. Ukázalo se, jak velké srdce ragbisté mají,“ řekl po emotivním zápase trenér Tygrů Steve Borthwick.

Dojatý Youngs se na slova zmohl až po dlouhých minutách. „Jsem svým spoluhráčům, trenérům a fanouškům nesmírně vděčný za podporu,“ hlesl dojatě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.