Rána pro West Ham. Kapitán Rice nesmí hrát dva duely v Evropě, ty přitom jsou klíčové

West Ham si v uplynulé sezoně užíval parádní jízdu Evropskou ligou a dělal si ambice i na celkový triumf. Ten by se mu hodil i proto, že vítěz si zajistil právo startu v Lize mistrů. A proklouznout do elitní soutěže z anglické Premier League se „Kladivářům“ nepodařilo.

Jenže v semifinále EL přišla závora se jmenovkou Eintrachtu Frankfurt. Po domácí prohře 1:2 věřili Rice a spol., že vývoj zvrátí v německé odvetě. Jenže padli i v ní 0:1, když už od 17. minuty museli hrát v deseti po vyloučení Aarona Cresswella.

A kapitán poražených viděl jeden z hlavních důvodů vyřazení ve výkonu muže s píšťalkou: Jesuse Gila Manzana. „Prakticky žádné rozhodnutí nešlo v náš prospěch. Rozhodčí jim připískával, a když jde sudí proti vám, moc toho nezmůžete,“ stěžoval si anglický reprezentant a nařkl španělského arbitra z jednostranného rozhodování.

Když se k tomu přidaly zmíněné výroky do médií, rozhodla se mu to disciplinární komise UEFA spočítat. Rice nyní potrestala zákazem startu v evropských pohárech na dva zápasy.

Znamená to, že klíčový muž zálohy bude chybět svému celku v play off kvalifikace Evropské konferenční ligy, kam se West Ham nominoval díky sedmému místu v anglické nejvyšší soutěži.

Právě dva zápasy posledního předkola přitom rozhodnou, zda si svěřenci Davida Moyese zahrají v příštím ročníku v Evropě základní skupinu poháru.

Ostatně kouč Moyes u toho prvního také nebude. Ani jemu se nelíbil výkon rozhodčího, navíc vztekle a prudce nakopl míč směrem k dětskému podavači, jen těsně ho minul a viděl červenou kartu. 

„Netrefil jsem ho. Měl mi hodit míč normálně, ale hodil mi ho málo, sám se tak rozhodl. Ale omlouvám se. Byl to velký zápas, který jsme moc chtěli vyhrát,“ ospravedlňoval Moyes vyhrocené okamžiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.