Ronaldo není na prodej, pokud jej ovšem někdo chce. Manchester má svázané ruce

Tím jen přilil do ohně spekulací. Nyní ovšem trenér Manchesteru Erik Ten Hag informoval, že mančaft opustil z osobních důvodů. Nikoli proto, že by vyjednával o přestupu.

Vážní zájemci o Ronaldovy služby jsou údajně pouze dva. Překvapivě o něj stojí Bayern Mnichov a Neapol. Německý klub už v létě přivedl Sadia Maného a má jasnou útočnou jedničku Roberta Lewandowského. Ten by ale dle dalších spekulací mohl posílit Barcelonu, čímž by se místo na hrotu uvolnilo. Neapol zase není top klubem ani v Itálii, poslední titul vyhrála před více než třiceti lety v sezoně 1989-1990.

Jenže jak Neapol, tak Bayern budou na podzim hrát Ligu mistrů, což je nyní pro Ronalda na sklonku hráčské kariéry nejspíš největším lákadlem.

Hlavní otázkou ovšem zůstává, zda je o Ronalda zájem. Jeho plat se pohybuje okolo 550 tisíc eur týdně a na světě není mnoho klubů, které takové peníze budou ochotny platit.

Kromě zmíněných celků se už o jeho služby dle ESPN zajímala také Chelsea. Oficiální jednání o přestupu ovšem nezačala.

Vedení Manchesteru společně s novým trenérem Erikem Ten Hagem přesvědčuje fanoušky, že se klubovou legendu prodat nechystá. „Ronalda si necháme,“ ujišťuje zarytě Ten Hag.

Jenže podobně se vyjadřovali i zástupci Juventusu předtím, než Ronaldo před necelým rokem zamířil právě do Anglie.

„Možná Manchester dělá v zákulisí všechno proto, aby se zbavil Ronalda, ale pokud jej nikdo nechce, tak mají svázané ruce. Jediné co mohou dělat, je neustále všechny přesvědčovat, že Ronaldo je jejich hráčem, dokud veřejně nepromluví jeho agent nebo sám Ronaldo,“ píše server Football365.

Paradoxně to byl právě příchod Ten Haga, který rozvířil větší vlnu spekulací na téma Ronaldova odchodu. Moderní trenér s vysokými nároky na pohyblivost hráčů na všech postech mohl mít s přece jen už usedlejší hrou CR7 problém.

Jenže nyní je to právě Ten Hag, kdo sedmatřicetiletého útočníka přemlouvá, aby v klubu zůstal. „S Cristianem jsem mluvil. Obsah našeho rozhovoru zůstane pouze mezi námi. Mohu ale potvrdit, že jsme si opravdu dobře popovídali. V nové sezoně s Cristianem počítáme, tak to prostě je. Těším se na spolupráci s ním,“ řekl novinářům.

Ten Hag také popřel, že by mu Ronaldo sdělil, že chce z Manchesteru United odejít. O tom dříve informovala britská média s odkazem na to, že Ronaldo chce v nadcházející sezoně hrát Ligu mistrů. Na tu si Manchester musí nechat zajít chuť, protože v uplynulém ročníku skončil až šestý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.