Rovanperä vládne světové rallye. V Portugalsku vyhrál třetí soutěž po sobě

Rovanperä ještě na počátku víkendu ztrácel na Evanse téměř 20 sekund, pak ale náskok vicemistra světa stahoval a v předposlední sobotní rychlostní zkoušce se dostal před něj.

V poslední etapě pak šestisekundový odstup v dešti a mlze ještě navýšil, pomohly mu k tomu i tři vyhrané erzety. V průběžném pořadí MS vede před Belgičanem Thierrym Neuvillem už o 46 bodů.

„Podmínky byly chvílemi velmi složité, ale auto jelo perfektně jako vždycky,“ pochvaloval si na webu MS jednadvacetiletý Fin, který se letos radoval z vítězství i ve Švédsku a v Chorvatsku.

„Klobouk dolů před Kallem. Na jednu stranu jsme zklamaní, na druhou stranu je příjemné být tady zase na pódiu,“ řekl Evans, který v Portugalsku triumfoval vloni.

Ještě těsnější byl souboj o třetí místo, který pro sebe nakonec o dvě sekundy rozhodl Sordo. V poslední rychlostní zkoušce předčil Japonce Takamota Kacutu, který mohl na portugalské šotolině potvrdit nadvládu Toyoty.

Martin Prokop při letošním debutu v mistrovství světa hájil v závěrečné zkoušce sedmnácté místo. Jeho mladý krajan Erik Cais nabral velkou ztrátu po pátečním odstoupení a pohyboval se v páté desítce výsledkové listiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.