To byla třetina snů. Čeští hokejisté raketovým nástupem zničili Lotyše, vyhráli 5:1

Při svém prvním vystoupení na turnaji se gólem a nahrávkou blýskl útočník David Pastrňák.

Národní tým měl do důležitého zápasu výborný vstup a po první třetině vedl vysoko 5:0. Skóre otevřel Hynek Zohorna, další branky přidali Roman Červenka, Michael Špaček, Tomáš Hertl a právě Pastrňák.

Bilanci 1+1 jako Pastrňák měli i Červenka, Zohorna a Hertl, dvě asistence přidal David Krejčí. Lotyši se dočkali až zkraje třetí části díky zásahu Arturse Kuldy.

Dalším soupeřem výběru kouče Kariho Jalonena bude v sobotu od 19:20 SELČ Norsko, které má na kontě rovněž dvě výhry ze čtyř vystoupení, ale jen pět bodů, o dva méně než český výběr.