„To kolo nebylo nic moc.“ Vodní ruletu v kvalifikaci F1 v Silverstonu ovládl Sainz

Pilot Scuderie vyhrál kvalifikaci ve své 150. Grand Prix kariéry na pomalu  schnoucí trati před Maxem Verstappenem s Red Bullem. Třetí byl Charles Leclerc v druhém Ferrari.

„Nemyslel jsem si, že jsme zajel nějaké zvlášť dobré kolo. Ale na výsledkové tabuli to dopadlo výborně. Pole position mě skutečně překvapila,“ přiznal 27letý Španěl, který po montrealském úspěchu Verstappena vrátil úspěch v kvalifikaci zpátky do garáží Ferrari.

Od začátku kvalifikace piloti bojovali především s množstvím vody na asfaltu, na němž se postupně vyjela sušší závodní stopa.

V poslední části pak kvapně útočili na nejrychlejší kolo, než přijde očekávaný déšť. Verstappen při tom předvedl téměř krasobruslařskou piruetu, když bravurně zvládl smyk a pokračoval dál v jízdě.

O největší překvapení druhé části boje o pole position se v Silverstonu postaral Nicholas Latifi, který dovezl podceňovaný Williams letos vůbec poprvé do top 10.

Ještě lépe v konečném účtování skončil Číňan Čou Kuan-jü, který si s Alfou Romeo vyjel devátou pozici, což bude jeho nejlepší startovní místo v nováčkovské sezoně.

Velká cena Británie startuje v neděli v 16 hodin našeho času.

Kvalifikace na Velkou cenu Británie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Silverstonu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.