V moři neplavu, bojím se žraloků, přiznává plavkyně Seemanová

Dvaadvacetiletou reprezentantku čeká náročná obhajoba. Na minulém kontinentálním šampionátu v Budapešti získala zlatou medaili na dvoustovce volným způsobem. V těchto týdnech se nachází v nejtvrdší fázi přípravy na nejdůležitější závod sezony, v bazénu tráví několik hodin denně.

„Nejraději trénuju venku, sluníčko dodává úplně jinou energii a člověk se i hezky opálí,“ říká Seemanová.

Během přípravy nebo v sezoně si jinak nenastavuje žádný speciální režim z hlediska životosprávy.

„Žádnou odlišnou stravu během sezony nedodržuju. Snažím se vůbec nepít alkohol, ale ani normálně ho příliš nepiju, takže mě to nijak neomezuje. Jediný rozdíl je asi v tom, že když už jsem pak na dovolené, užívám si jídla o to víc,“ směje se.

Na dovolenou vyrazí Seemanová nejdříve v září. A jako tradičně na ní úplně „plavecky“ vypne.

„Do bazénu skoro vůbec nelezu. Vlastně ani v moři moc neplavu, tam se zase bojím žraloků a podobně,“ popisuje česká plavecká hvězda.

Ačkoliv je voda její živel, například potápění ji nikdy nelákalo. „Mám z toho velký respekt,“ přiznává.

Co když šestá žena tokijské olympiády vidí plavecké chyby u svých blízkých? „Určitě je neopravuju. Samozřejmě když mě někdo požádá o radu, ráda mu pomůžu, ale jinak to neřeším,“ říká Seemanová.

Na začátku července vyhrála na plaveckém mistrovství republiky v pražském areálu v Podolí hned pět disciplín a úspěšně se vrátila do bazénu poté, co kvůli zdravotním potížím nestartovala na MS v Budapešti. V Praze ovládla tři kraulové a dva motýlkářské závody, dvakrát navíc skončila druhá. Více medailí ale na „republice“ získala Alena Benešová, která si odvezla šest zlatých a tři stříbrné.

Mistrovství Evropy se bude v Římě konat od 11. do 21. srpna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.