Van Buren jde opět hostovat, míří do Liberce. Dvě posily z ciziny hlásí Zlín

„O Micka van Burena jsme měli zájem již delší dobu. Jednání ale byla velmi složitá a jeho příchod k nám se stále oddaloval. Teď jsme dospěli ke zdárnému konci a Mick se již zapojil do našeho odpoledního tréninku,“ řekl klubovému webu liberecký sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Devětadvacetiletý Nizozemec přišel do české ligy v roce 2016, kdy ho Slavia koupila z dánského Esbjergu. S vršovickým týmem získal mistrovské tituly v letech 2017, 2019, 2020 a 2021, uplynulou sezonu ale strávil na hostování v Českých Budějovicích. V české nejvyšší soutěži odehrál 93 zápasů a dal 14 branek.

„Jsem rád, že tu můžu být. Znám tady spoustu hráčů, což je pro mě dobře. Máme mladý a motivovaný tým, díky tomu můžeme být úspěšní,“ uvedl Van Buren po přesunu do Slovanu.

Mezi Slavií a Libercem jde o třetí hostování v tomto přestupním období. Do Edenu zamířil záložník Pobřeží slonoviny Christ Tiéhi, pod Ještědem bude naopak působit ukrajinský stoper Maksym Talovjerov.

Zlín posiluje

Fotbalisty Zlína posílili ghanský záložník Johnson Owusu a černohorský útočník Nedjeljko Kovinič. Oba hráči podepsali s 12. týmem uplynulé ligové sezony tříletou smlouvu. „Ševci“ to uvedli na klubovém webu.

„Na těchto pozicích jsme chtěli zvýšit konkurenci, ale mrzí nás, že hned v úvodu přípravy si přivodili svalové zranění. Věříme, že se brzy zapojí do tréninku s týmem,“ řekl zlínský generální manažer Zdeněk Grygera.

Čtyřiadvacetiletý Owusu působil posledních pět let v Portugalsku, v Braze ani v Maritimu se ale do prvního týmu neprosadil. O čtyři roky mladší Kovinič přichází z týmu Bokelj, za který v minulé sezoně druhé černohorské ligy nastřílel v 16 utkáních osm gólů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.