Vingegaard vyhrál 11. etapu Tour a připravil Pogačara o žlutý trikot

Vingegaard o svém prvním etapovém vítězství na Tour rozhodl razantním útokem na pátém kilometru závěrečného stoupání na Col di Granon, vysoký přes 2400 metrů. Trápící se Pogačar nedokázal zareagovat a ztratil téměř tři minuty.

Vítězi předchozích dvou ročníků sebraly síly neustálé útoky Vingegaardovy stáje Jumbo-Visma v průběhu prakticky celé 152 kilometrů dlouhé etapy. Při ní peloton vystoupal také na Col du Télégraphe a Col du Galibier.

Na druhém místě dojel s minutovou ztrátou Kolumbijec Nairo Quintana. Třetí byl Romain Bardet a také francouzský jezdec se v průběžné klasifikaci dostal před Pogačara.

Vingegaard, který loni skončil na Tour celkově druhý, vede s náskokem dvou minut a 16 sekund před Bardetem. Pogačar klesnul na třetí místo se ztrátou dvou minut a 22 sekund.

Ve čtvrtek bude Vingegaard hájit žlutý trikot v další vysilující etapě se třemi vrcholy nejvyšší kategorie. Hned po startu peloton čeká znovu Col du Galibier a poté zamíří na Col de la Croix de Fer, cíl je na Alpe d’Huez.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.