Vlkanova je v reprezentaci. Na Španěly a Portugalce ale nebudou Schick či Barák

Ve výběru schází řada zraněných hráčů v čele s útočníkem Patrikem Schickem či středopolařem Antonínem Barákem, ze zdravotních důvodů vypadlo i několik slávistů včetně defenzivního univerzála Tomáše Holeše.

Po roce a půl se do týmu vrací ofenzivní záložník Václav Černý a zpět v mužstvu je i uzdravený Vladimír Coufal.

Český tým si ve třetím ročníku Ligy národů poprvé zahraje elitní skupinu A a v červnu se představí nezvykle ve čtyřech zápasech. Nejprve 2. června přivítá Švýcarsko a o tři dny později rovněž v pražském Edenu bude hostit Španělsko. Za další čtyři dny nastoupí v Portugalsku a 12. červnav odvetě ve Španělsku.

Vlkanova patřil v uplynulé ligové sezoně k hlavním oporám nováčka Hradce Králové, jemuž pomohl k nečekanému šestému místu v tabulce. Sedmadvacetiletý tvořivý záložník zaznamenal v ročníku nejvyšší soutěže osm branek a stejný počet asistencí.

„Adam má za sebou vydařenou sezonu, za kterou si premiérovou pozvánku do národního týmu zaslouží. Má velký podíl na konečném ligovém umístění Hradce Králové, byl jeho ústřední postavou. Věřím, že nám ukáže, proč jsme mu dali důvěru,“ vysvětlil Šilhavý.

Vedle nejlepšího střelce Schicka a tvořivého záložníka Baráka bude Šilhavý ze zdravotních důvodů postrádat i řadu dalších hráčů. Již delší dobu jsou zranění obránci Jan Bořil, Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas a záložník Lukáš Masopust, vypadl také útočník Matěj Vydra.

Ze Slavie se ze zdravotních důvodů omluvili zadák David Hovorka a záložníci Petr Ševčík, Lukáš Provod a Holeš, který byl vyhlášen nejlepším hráčem prvoligové sezony.

„Vyžádali jsme si jednotlivé lékařské zprávy, Tomáš Holeš měl nějaké zvýšené hodnoty v krvi,“ objasnil technický vedoucí mužstva Tomáš Pešír, který zároveň plní roli reprezentačního manažera po konci Libora Sionka.

„V nominaci chybí přibližně deset hráčů, kteří mají zdravotní problémy. Snažili jsme se tak vybrat ten nejsilnější možný tým, který byl v danou chvíli k dispozici,“ prohlásil Šilhavý.

Nominace české fotbalové reprezentace na utkání Ligy národů:

Pozice
Jméno a příjmení
Klub
Počet startů
Branky
Brankáři
Jiří Pavlenka
Brémy
14
0

Jindřich Staněk
Plzeň
3
0

Tomáš Vaclík
Olympiakos Pireus
49
0
Obránci
Jakub Brabec
Aris Soluň
26
2

Vladimír Coufal
West Ham
26
1

Milan Havel
Plzeň
2
0

Václav Jemelka
Olomouc
3
0

Aleš Matějů
Benátky
11
0

Tomáš Petrášek
Čenstochová
3
0

David Zima
FC Turín
7
0

Jaroslav Zelený
Jablonec
2
0
Záložníci
Václav Černý
Twente Enschede
2
0

Jakub Jankto
Getafe
43
4

Lukáš Kalvach
Plzeň
1
0

Ladislav Krejčí ml.
Sparta Praha
1
0

Ondřej Lingr
Slavia Praha
2
0

Jakub Pešek
Sparta Praha
10
4

Michal Sadílek
Twente Enschede
10
0

Tomáš Souček
West Ham
48
9

Adam Vlkanova
Hradec Králové
0
0
Útočníci
Adam Hložek
Sparta Praha
14
1

Václav Jurečka
Slovácko
1
0

Jan Kuchta
Lokomotiv Moskva
6
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.